Setkání Nových Měst Evropy

V pátek 18.6.2010 si opět udělala výlet naše „koňka“ aby se reprezentovala v celé své kráse.

I přes celodenní nepřízeň počasí jsme vyrazili směr Nové Město na Moravě, kde se konalo „Setkání všech Nových Měst“, kde měl náš sbor vystavit a ukázat funkčnost naší staré koňské stříkačky. Členové sboru jeli v dobových uniformách včetně toho nejmladšího, který měl obrovský úspěch a během odpoledne nafoceno více fotek, než za celý svůj krátký život :-). U široké veřejnosti měla obrovský úspěch ukázka a teprve u té se mnozí dozvěděli, jak bylo dříve náročné uhasit požár, hlavně pokud naše členy vystřídali a sami si zkusili zapumpovat. Po fyzicky náročné ukázce bylo ale i kde doplnit energii. Nechyběly stánky s občerstvením, pivkem a nějakýma mlsotinama. Vystaveny byly i jiné druhy stříkaček, staré motorky, auto bývalé VB a mnoho dalšího.

Napsala: Lucie Stará