Rohožník 2019

Po týdenní pauze jsme 14. září vyrazili s koňskou stříkačkou na Slovensko do obce Rohožník. Na tuto soutěž jsme byli pozváni již po třetí, ale bohužel nám náš plný diář nedovolil se zúčastnit až letos. Již po příjezdu na místo jsme však poznali, že to bude další super víkend. Po přivítání a občerstvení začala soutěž slavnostním nástupem. Dále následovala hasičská štafeta poté útok s koňskou stříkačkou. Třetí disciplína byla PVP neboli pivo víno pálené. Při slavnostní vyhlášení, jsme místní hasičům předali, náš tradiční dárek (sud piva Rebel). Po ukončení soutěže následovalo neformální posezení s taneční zábavou. Druhý den měli pro nás hasiči připravený výlet do místního vápencového dolu, musím přiznat, že jsme měli celou exkurzi na co koukat. Někteří z nás měli štěstí a mohli se svézt důlním náklaďáčkem, který při plném naložení vážil 110 tun. Po společné fotografii následoval oběd a odjezd domů. Touto soutěží jsme ukončili letošní sezonu závodů koňských stříkaček. Tento rok jsme se zúčastnili třech soutěží v Čechách, třech na Slovensku a jedné v Polsku. Za účast na těchto soutěžích a reprezentaci naší obce děkuji nejen jamským hasičům ale i jejich rodinám, protože bez podpory a pochopení by se to jet těžko zvládlo.

Petr Starý, starosta SDH