Podzimní kolo okresní soutěže Plamen

Podzimní kolo okresní soutěže Plamen se tentokrát konalo 2.10.2010, stejně jako minulý rok proběhlo v Mostištích. Ani časný odjezd v 6.30 a chladné počasí nám neubírali na rozhodnutí dopadnout co nejlépe. Složili jsme družstva mladších i starších žáků i družstvo dorostu. Dorostenci se tentokrát dávali dohromady s obtížemi, většina z nich už dosáhla plnoletosti a už tedy za dorost soutěžit nemůže. Družstvo se poskládalo z třináctiletých, kterým pro účast v soutěži musí dát písemný souhlas rodiče. Děti se opravdu snažily. "Mláďata", ve kterých jsou samí nováčci se umístila na desátém místě. Starší byli ve své kategorii devátí z 25 družstev, i když se jim vydařila štafeta a zaběhli jeden z nejlepších branných závodů, nepovedly se jim "dvojice", dostali sporné trestné vteřiny, ale přesto je deváté místo o hodně lepší než loňské sedmnácté. A dorost? Ten mi udělal obrovskou radost. Družstvo totiž vyběhlo na trať s matoucí informací o azimutech, podle kterých se v průběhu závodu přesunují. Doběhli celí uřícení a nešťastní a hned nám všechno líčili. My už jsme však tušili problém, jen jsme doufali, že jim někdo z rozhodčích řekne o nesrovnalosti v zadání, bohužel správné azimuty se dozvěděli až ti co běželi za nimi. Řešení bylo pro nás nevýhodné, ať jsme si vybrali jakoukoli nabízenou variantu. Mohli jsme si umazat tři minuty z výsledného času, nebo odběhnout celý závod v délce asi 4km znovu. O třech minutách nechtěli dorostenci ani slyšet a běžet podruhé (dva z nich dokonce potřetí, závodili totiž i za starší žáky) jsem je nemohla nutit. Rozhodnutí jsem nechala na nich. Nezlobila bych se, ani kdyby řekli, že si ponechají čas z popleteného závodu, ale musím přiznat, že by mě to asi zklamalo. K něčemu takovému však vůbec nedošlo. Informovali mně: "Běžíme ještě jednou". Dokonce si to sami vyřídili. Dosáhli nejlepšího času na trati a umístili se na čtvrtém místě. A já se musím přiznat, že jsem zase brečela. A že jsem na ně pyšná.