Plamen - okresní kolo

Naše nejdůležitější podzimní soutěž proběhla 8.10.2011 v Bobrové. Nejen pro nás šlo o neznámé prostředí, které nás už předem tak trochu vyvádělo z míry. Naši nejistotu ještě umocnilo velké zhoršení počasí. Vyzbrojeni odhodláním, horkým čajem a vším potřebným k soutěžení, jsme se doslova napěchovali do našeho požárního vozidla a vyrazili. To co nás na místě překvapilo, bylo ještě o něco horší než jsme očekávali. Neuvěřitelné množství bláta, neustávající déšť, hřiště doslova pod vodou a terén do tak prudkého kopce, že bylo těžké po něm chodit, natož běžet. Jsme přece hasiči, žádné padavky, jdeme na prezenci. Do poslední chvilky není rozhodnuto o konání všech disciplín. Na nástupu bylo oznámeno zrušení obou štafet. Závod hasičské všestrannosti se ovšem poběží a to je přece naše parádní disciplína,  tak to tady předvedem. Letos se sešel snad rekordní počet soutěžních družstev. V mladších soutěžilo 26 hlídek, ve starších dokonce 45 hlídek a v dorostu 18 hlídek a k nim ještě jednotlivci. Naši mladší žáci se v této konkurenci umístili na čtvrtém místě. Tím nás naši Šmoulové mile překvapili, ne že by jsme jim nevěřili, ale takový supr výsledek nám vyrazil dech. V kategorii starších máme eso v rukávu, sami o sobě mluví jako o elitě a tak jim říkáme  "Jelita". Pak jsou tu ještě "Hodní" a "Šikovní". Jelita a Šikovní nastupují k soutěži jako družstvo Jámy A a Hodní jsou Jámy B. Ve výsledkové listině je nakonec naše áčko na úžasném druhém místě a béčko je pod číslem 14. Po závodu jsme menší děti odvezli domů s obavami o jejich zdraví. Byli jsme přesvědčení o tom, že je doma nepoznají. Byli totiž doslova obalení v blátě. Zpět do Bobrové jsme dopravili naše dorostence, kteří si sem jeli také pro krásné výsledky. Smíšené družstvo bylo čtvrté. V jednotlivcích si Zdeněk Trojánek doběhl pro stříbro. Poprvé soutěžící za dorost a hned na třetím místě byl Martin Mazánek. Všichni ostatní z dorostenců i dorostenek nám samozřejmě také udělali velikou radost svými výsledky a všem mladým hasičům patří za naši reprezentaci velký dík.