Junior univerzita

V druhé polovině září proběhlo závěrečné soustředění 6. ročníku vzdělávacího projektu Junior univerzita – vzdělávání mladých záchranářů 2019. Letošního ročníku se zúčastnilo 36 mladých hasičů z kraje Vysočina z toho dva mladí hasiči z Jam. Cílem projektu je mimoškolní vzdělávání žáků 2. stupně základních škol se zaměřením na oblast požární ochrany, přírodních a technických věd a praktického výcviku. V průběhu celého roku mladí hasiči absolvovali celkem 3 víkendová soustředění a týdenní tábor. Závěrečné soustředění, které proběhlo ve dnech 20. – 22. září 2019, provázelo ho nádherné slunečné počasí a bylo možné trávit velkou část programu venku. V sobotu po obědě měly děti možnost se křídami podepsat na zem před budovou Ústřední hasičské školy v Jánských Koupelích tak, jako to dělají studenti po úspěšném absolvování na vysoké škole. Neděle patřila slavnostní promoci, kde studenti převzali z rukou prorektorky Ing. Zdeňky Chmelíkové, Ph.D. a starosty Jana Slámečky absolventské listy a drobné upomínkové předměty. Na konci byli vyhlášeni 3 nejlepší studenti, kteří v průběhu celého roku získali nejvíce bodů a patřili mezi nejaktivnější: Zuzana Volfšicová (SDH Stará Říše), Radim Janáček (SDH Česká Bělá) a Petr Starý (SDH Jámy).

-ps