130 let SDH Bobrová

Náš sbor byl požádán o předvedení historické stříkačky v Bobrové, kde slavili 22.7.2012 130. výročí založení SDH.  V početném davu hasičů jsme byli jediní v replikách historických uniforem a tak bylo Jamáky náležitě vidět.

Po pěkném přivítání následoval průvod obcí a poté slavnostní nástup. Hasičata z Bobrové předvedla netradiční útok na čtyři proudy a hned potom jsme dostali prostor my a naše "koňka". Už se stalo tradicí , že se snažíme ukázat nejen dokonalou práci naší stříkačky, ale jde nám i o pobavení diváků. Snad se nám to podařilo, následovaly totiž žádosti  hasičů o podobnou ukázku také při příležitosti jejich výročí. Po nás byla ještě předvedena ukázka zásahu při autonehodě. S výstavou techniky pomohly okolní i vzdálenější SDH. Tuto výstavu doplnili vtipně domácí například o hasičské kolo.

-am