1033 hlasů

Začátek tohoto čísla se datuje na konec června, kdy jsme přihlásili naši akci (8. jamské závody koňských stříkaček) do ankety Dobrovolný hasič roku 2019 v kategorii sbory. Poté jsme už jen čekali, až odborná porota vybere pět finalistů, aby mohlo začít hlasování. 17. září bylo rozhodnuto a začala pro kampaň pro získání co nejvíce hlasů. Po ukončení hlasování, jsme nedočkavě čekali na email, který nám měl oznámit, zda se umístíme do třetího místa a tím pádem se zúčastníme slavnostního vyhlášení v brněnské Zoner Boby hall. 20. listopadu v odpoledních hodinách jsme vyrazili směr Brno. V krásné hale kde bylo pozváno na 450 hasičů a čestných hostů na nás dosedla nervozita. Byla to naše první účast na takovéto velké akci. Naštěstí vše dobře dopadlo a my si odnášeli ceny za druhé místo se 77 bodovou ztrátou na vítěze z SDH Rostěnic. Dovolte mi prosím poděkovat paní Hance Kabrdové a panu Pavlu Juráčkovi za dodání fotografií, bratru Jardovi Janíčkovi z SDH Dlouhé za video, které jsme potřebovali pro prezentační medailonek našeho sboru. Dále mi prosím dovolte poděkovat paní Heleně Zelené Křížové za medializaci naší akce v žďárském deníku a našemu panu starostovi Jiřímu Šiklovi, který mě „dokopal“ k tomu, abych tuto akci přihlásit. Na konec chci poděkovat Vám všem za Vaše hlasy, kterými jste podpořili náš sbor dobrovolných hasičů v Jámách.

-ps