Historický prapor sboru

Představen veřejnosti byl prapor 2. července na členské schůzi a hostům na slavnostní schůzi konané k 115. výročí založení sboru, veřejnosti 4. července 2004 při oslavách 115. výročí založení sboru před kulturním domem v Jamách.

Prapor vysvěcen: 5. 7. 2009, u příležitosti konání oslav 120. výročí založení sboru, ve farním kostele sv. Marina v Jamách (P. Mgr. Tomasz Kazański SAC, farní vikář).

Rozměry praporu jsou100 x 145 cm.

Popis pravé strany: barva tyrkys modrá, nápis „Sbor dobrovolných hasičů, zal. 1889 Jámy“, kombinovaná výšivka v zlaté barvě. Uprostřed: 2 krátké hákové žebříky, sekyrka, znak obce Jámy, zelené lipové ratolesti ve spodním půlkruhu, zlaté lipové ratolesti s ornamenty v rozích praporu.

Popis levé strany: barva tyrkys modrá, zlatý nápis "Bohu ke cti bližnímu ku pomoci", uprostřed: sv. Florián v červeném rouchu - plná výšivka. Zlaté lipové ratolesti v rozích praporu, prapor obšit zlatými třásněmi, zlatými šňůrkami, žerdí v hnědé barvě a zlatou špicí.

Udělení stuhy: 24. října na shromáždění starostů SDH okresu Žďár nad Sázavou v Novém Městě na Moravě. Pravá strana: 140 let Českého dobrovolného hasičstva. Levá strana: Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezka. Barva bílá, zlatem vyšitá písmena, obšita zlatými třásněmi, vyšito logo hasičů.

Majitel praporu: SDH Jámy

Vyroben v roce: 2004

Vyrobila firma: ALERION heraldický servis Bystřice nad Pernštejnem.

Prapor pořízen za cenu: 20 000 korun. Na úhradě se podíleli podnikatelé obce Jámy, obec Jámy, SDH Jámy.