Zpráva o činnosti MH za rok 2017

Vážené sestry a bratři, milí hosté,

ráda bych Vás seznámila s činností mladší části našeho sboru, v právě uplynulém období roku 2017.

V zimním čase můžeme, díky výborné spolupráci s obecním úřadem, využívat prostory kulturního domu a naše tréninky tedy probíhaly tam. Naši klubovnu jsme ale také využili a vyrobili zde soutěžní strom do soutěže firmy Kores, nechápeme jak je možné, že jsme nezískali žádnou z cen, jelikož náš stromeček byl opravdu povedený. Klubovna se nám stala i učebnou, když jsme se připravovali na plnění odznaků odbornosti, zkoušku úspěšně splnilo pět z nás. Svoje sportovní nadšení jsme měli možnost předvést hned v únoru, kdy náš sbor zorganizoval skvělé klání v biatlonu. Březen se pro nás stal měsícem odměn. Starší z nás přespali v klubovně, nebylo to jen tak, čekal nás i noční poplach a ještě před ním jsme si museli připravit večeři, ale byl to večer plný zábavy. Za pár dnů ještě následoval turnaj v Laser Game, kde se nám podařilo obhájit prvenství z předešlého roku. Aby to bylo spravedlivé, v klubovně přespali i mladší, ti měli svoji odměnu spojenou s návštěvou divadelního představení. Aprílovou událostí byla soutěž TFA Junior, ze které jsme si odvezli hned čtyři medaile, a třešničkou na dortu byl nejlepší čas závodu, který pro naše SDH získala Simča Šikulová. Také jsme zaslali svoje výtvory do soutěže Požární ochrana očima dětí, náš talent zůstal opět nepochopen, tak snad letos. Dvě děvčata absolvovala soustředění dorostu v Pacově. V květnu jsme přispěli do sborové pokladny brigádou na sběru kamení a také předvedli svoje umění na nejdůležitější soutěži, na Plamenu. Starší obsadili 5 místo z 33 družstev a mladší 7 a 26 místo také z 33 družstev. Z výsledků jarního kola soutěže dorostu máme také obrovskou radost, družstvo děvčat získalo bronz a v jednotlivcích stejný kov a k tomu ještě brambory, dovezli kluci. Ani v červnu jsme nezaháleli, podpořili jsme charitativní akci Běh naděje, odkud jsme si odvezli nejen pocit, že jsme pomohli dobré věci, ale také ocenění za nejpočetnější skupinu startujících. Tradičně jsme secvičili scénku, kterou jsme předvedli na Kácení máje, uměli jsme to parádně, jen nás nebylo slyšet. Potom jsme ještě zápolili na soutěži v požárním útoku na Srandamači. Najednou tu byly prázdniny, chvilka oddechu. A v srpnu naším sborem pořádná dětská Střelecká soutěž. I když jsme všichni nebyli právě v Jámách, soutěžilo nás 20 a získali jsme 8 medailí. Pak už opět nastaly pravidelné tréninky. Na hřišti jsme se scházeli nejméně dvakrát do týdne. Od přípravy jsme si odskočili zazávodit v běhu do schodů na Zelenou horu a tady se nám na bednu povedlo vystoupit hned 9x. Pilování techniky a ladění formy prověřila soutěž Věcovský plamínek, zde soutěžila tři družstva mladších s umístěním na 4, 7 a 12 místě a dvě družstva starších, kteří odvezli 1 a 3 místo. Za týden jsme odjeli do Krásného, kde se konalo podzimní kolo Plamenu i soutěže dorostu, počasí bylo velmi deštivé a tak jsme ze tří plánovaných disciplín odběhli pouze "braňák" ostatní nám bohužel zbydou na jaro a to bude mazec. Do listopadu jsme si tentokrát posunuli šprtání na odborky. Odbornosti preventista junior dosáhlo hned 14 mladších dětí a odbornost preventista si zasloužil Peťa Starý. Také jsme pomohli při podzimním hrabání listí. V prosinci jsme tvořili a to hned na třech dílničkách. Možná se to nezdá, ale trénujeme pořád a tentokrát jsme přípravu využili na halových závodech ve štafetách 4x60. Vánoční čas tu byl ani jsme nemrkli, taky se k nám stavil Ježíšek a přinesl nám nejen stromeček, ale také nové helmy, savice, koš a hadice.

Kolektiv mladých hasičů má nyní 31 členů. V letošním roce k nám přibyli: Verunka Dědková, Kája Chmelíková, Jiřík Janů, Honzík Jureček, Kristýnka Klementová a Natálka Klementová, pravděpodobně k nám ještě přibydou: Kristýnka Janů, Davča Mrkos, Anetka Novotná a Míša a Terezka Pavluskovi, kteří už nás v současné době pravidelně doplňují.

Za zmínku ještě stojí, že jsme v letošním roce absolvovali neuvěřitelných 23 různých závodů a to nezmiňuji ostatní akce. Proto je důležité poděkovat všem řidičům a také těm co jsou ochotni s námi jet a pomoci na nás dát pozor.

Neodpustím si ještě jednu informaci, jistě jste si všimli, že máme ve sboru nadšence, je jich několik, ale jeden z nich přece jen trošku vyčnívá a dělá nám tím obrovskou radost. Tohoto človíčka záměrně nebudu jmenovat, jen vám prozradím, že v letošním roce pro náš sbor získal celkové 7 místo v sérii závodů Českého poháru.