Kácení máje

Je zvykem stavět na čarodějnice májku. I tak to bylo v naší obci. Poslední den v dubnu chlapi vyrazili do lesa, vybrali a upravili strom na máj a dovezli na náves. Ženy vytvořily věnec a děti celou máj ozdobily barevnými pentlemi. Poté byla máj postavena.

Když už májka stojí, je potřeba ji i pokácet. Letošní kácení padlo na neděli 3.6.2018. Akce není jen o samotném kácení, ale je zde i připraveno pár soutěží pro děti i dospělé, hraje zde hudba k výbornému jídlu a pití. Soutěžilo se v hodu sudem, kde se předvedli ženy a muži. Následovala pivní štafeta pro tříčlenná družstva chlapů a limonádová štafeta pro děti. Děti tu měly skákací hrad, ve kterém bylo pořád plno, ale i tak si ho užily. Poslední soutěží bylo tipování, kam dopadne máj. Kdo měl přesný odhad, ten máj získal. Před samotným kácení májky pár mladých hasičů secvičilo malou scénku.

Akce dopadla dobře i počasí vyšlo na jedničku.

-is