Kácení Máje 30.5.2010

Po dlouhé době se v naší vesnici uskutečnilo kácení máje, které zorganizoval a celé připravil náš sbor.

Program celého odpoledne byl bohatý zejména pro ty nejmenší. Byl pro ně připraven program v podobě dětských soutěží a her, u kterých dohlížela a těm malým radila a pomáhala především naše malá „hasičata“ a většina ženského osazení sboru. Děti si mohly zkusit něco z hasičské tématiky, jako je motání hadic, vázání uzlů, nebo třeba lovit rybičky, přejít řeku po kamenech, trefit se balonkem žábě do pusy a třeba i vyzkoušet svoji šikovnost na překážkové dráze a mnoho dalšího. Pro každého byla nachystána sladká odměna.

Velký úspěch měl zapůjčený skákací hrad, na kterém se dovádělo od nejmenších až po „dorosťáky“.

No, a aby se nenudili ani dospělí, tak i pro ně se nějaká ta soutěž našla. Pro siláky byl nachystán hod pivním sudem a pro žíznivce pivní štafeta.

Velké poděkování patří hlavně našim svobodným hochům, kteří se svého úkolu samotného skácení májky zhostili s naprostou bravurou. Jejich připravená scénka všechny pobavila a opravdu se líbila.

Všichni přítomní si mohli při poslechu pěkné hudby pochutnat na připraveném občerstvení v podobě párku v rohlíku nebo uzených klobásek a vše zapít nějakým lahodným mokem.

Celé odpoledne byla také možnost prohlédnout si naši vesnici z vyhlídkové jízdy na bryčce tažené koněm a zájem byl opravdu veliký.

Výsledky soutěží pro dospělé:

Hod sudem muži:
  1. Doležal Martin