Hasiči čtou dětem

Ve čtvrtek 17.3. jsme uskutečnili premiéru čtení pohádek v mateřské školce Jamánek v naší obci. Dětem jsme se snažili v jednoduché formě vysvětlit základy bezpečnosti , zacházení s ohněm a také co se dělá,pokud by jim chytlo třeba oblečení. Poté jim velitel ukázal jak se rozhazuje velká hadice, jak se k ní napojuje proudnice a ukázal jak vypadá zásahová uniforma, helma, opasek a vše co hacič potřebuje. Děti si vše vyzkoušely, akorát ve změnšeném provedění (hadic a proudnic D), oblékly si dětské uniformy a také si prohlédly našeho malého maskota „Hasiče Kozlíka.“

No a po takové hromadě informací a zábavy následovaly 3 krásné pohádky o hasičích v podání našich hasiček a rozdání dárečků všem dětem.

Díky Kraji Vysočina , tvořivému hasiči a HZS mohlo každé z dětí dostat reflexní vestu a náramek , certifikát „ O absolvování hasičského minima“, omalovánku s bludištěm a sladkost. Spolupráce s MŠ Jamánek bude určitě pokračovat a děti přidou navštívit i naše zázemí v hasičárně.

-ls

Více fotografií na našem rajčeti :-)