Pyrocar - nejlepší klobásy

Pyrocar je jedna z největších hasičských akcí v České Republice. Na celorepublikovém srazu příznivců hasičské techniky, který se koná každé tři roky, je pravidelně vytaveno přes tři stovky kusů hasičské techniky. K vidění byly moderní i historická hasičská vozidla z řad dobrovolných i profesionálních jednotek. Zůčastnilo se i několik zahraničních vozů od našich sousedů ze Slovenska a Polska. V rámci akce prezentují svůj sortiment i prodejci a výrobci hasičské techniky, ochranných prostředů a dalšího vybavení, které hasiči potřebují ke své práci .

Členové SDH Písnice se na Pyrocar letos dostali poprvé i se svou technikou a jako zpestření se rozhodli uspořádat malou nevšední soutěž. Dva „nenažraní šílenci“ (Martin Frank a Libor Šindelář) se na této akci rozhodli uspořádat tajnou soutěž o nejlepší klobásu, u prodejních stánků. Soutěž to byla vskutku náročná, neboť stánků nebylo málo a pohled na dvojici konzumující klobásy a neustále něco zaznamenávající do tabletu, vyvolával u obsluhy stánků spíše negativní pocity a některé exempláře byly, bohužel, téměř na hranici poživatelnosti. Nicméně degustátoři šli tvrdě za svým cílem a zhruba po hodině měli jasného vítěze, tím se stal stánek SDH Jámy, kteří za své snažení obdržely 1. místo a dvě rukávové nášivky našeho sboru. Po spláchnutí klobás gulášovou polévkou, jsme strávili nějaký čas u tohoto stánku velmi příjemnou konverzací a konzumací úžasného, uzeného bůčku. Na příštím ročníku, ale i na jiných akcích, jsme rozhodnuti s touto soutěží pokračovat, provádět podrobnou fotodokumentaci a máme již představu o zvláštní ceně pro vítěze.

Vítězný stánek s klobásami (SDH Jámy)

Více zde: https://www.sdhpisnice.cz/news/pyrocar-2014/

SDH Písnice